ALKAVAT KURSSIT

Tältä sivulta näet lähiajan alkavat kurssit ja niiden tasoryhmät. Jos kursseistamme on kysyttävää, ota yhteyttä etusivun yhteyslomakkeen kautta tai sähköpostitse. Arki-iltojen ryhmiin voi tulla ilman ilmoittautumista, ja kaikille kursseillemme voi tulla myös yksin.

Joillekin viikonloppujen kursseille saatamme pyytää ennakkoilmoittautumista paritilanteiden järjestelemiseksi, ja tällöin ilmoittautumisesta mainitaan ko. kurssin kohdalla.

Koko ohjelman näet myös suoraan kurssikalenterista.

Alkeiskurssit

Lavatanssien alkeiskurssi maanantaisin klo 19-20 sisältää kaksi erilaista kolmen kerran jaksoa, valssin ja foksin alkeet ja tangon alkeet. Kurssin voi aloittaa jommankumman jakson alusta kolmen viikon välein. Kurssi pyörii ympäri vuoden, myös kesällä. Arkipäivien ryhmiin voi tulla ilman ennakkoilmoittautumista.

ELOKUUSSA ALKAVAT ALKEISKURSSIT:
MA 4.8. Fusku alkeet klo 18-19. Neljä kertaa.
MA 4.8. Valssi ja foksi alkeet klo 19-20.
TI 5.8. Rumba alkeet teematunti klo 18-19.
TO 7.8. Samba alkeet klo 20-21.
LA 9.8. Bugg alkeet klo 15-17. Jatkotunti su 10.8. klo 14-16.
SU 17.8. Argentiinalainen tango alkeet klo 14-16.
SU 17.8. Rockabilly alkeet klo 17-18.
SU 24.8. Salsa alkeet klo 14-16.
MA 25.8. Kävelyhumppa teematunti klo 19-20.

Keski- ja jatkotason kursseja

TI 5.8. Bachata jatkokurssi klo 19-20.
KE 6.8. Bugg jatkokurssi klo 18-19.
KE 6.8. Jive & fusku 3
klo 19-20. Alkamassa jakso D.
KE 6.8. Foksi jatkokurssi klo
20-21.10.
TO 7.8. Bugg 3
klo 18-19. Alkamassa jakso D.
SU 10.8. Lindy 3
klo 16-17.
TI 12.8. Salsa jatkokurssi
klo 18-19.

LAVATANSSIEN JATKORYHMÄSSÄ
 maanantaisin klo 20-21.15.
MA 4.8. Valssi, foksi ja tango alkeista eteenpäin klo 20.10-21.15.

Kausiryhmät

Kausiryhmät on tarkoitettu säännöllistä osallistumista haluaville ja siihen sitoutuville tanssijoille. Joitakin ylimpiä ryhmiä nimitämme klubeiksi, koska niissä on kauden mittainen ja kausittain vaihtuva opetusohjelma. Klubien tarkoitus on, että pääsee tanssimaan omalla tasolla, kun kaikki osallistujat ovat vuosia harjoitelleita edistyneitä tanssinharrastajia.  

Lisäksi joissakin lajeissa on kauden mittaisia alkeis- ja jatkoryhmiä. Näitä lajeja ovat lindy ja argentiinalainen tango.

Kausiryhmät alkavat syys- ja kevätkauden alusta.